O nás

Kartuziánské nakladatelství 

Jsme malé, rodinné, katolické nakladatelství. Název našeho vydavatelství je jakýmsi odkazem bývalého Kartuziánského kláštera, který sídlil před několika desetiletími v Brně – Králově Poli, stejně, kde byste našli i nás. Nakladatelství bylo založeno v roce 1994, jeho zakladatelem a současně majitelem je Jiří Brauner, který původně pracoval v tiskárně jako reprodukční grafik a fotograf.

Nakladatelství začínalo vydáváním pohlednic a poutních obrázků, později přibyly katechetické materiály, omalovánky, pexesa a leporela. Od roku 2000 se zaměřilo na vydávání pracovních listů a metodik pro výuku náboženství na základních školách pro celou ČR. Vydává také zpěvníky a hudebniny.

Nabídka nakladatelství se postupem času zvětšila i na vydávání knih pro děti a mládež.

V průběhu své existence rozšířilo nakladatelství činnost na překladovou literaturu s křesťanskou tematikou.

Nakladatelství se věnuje knihám českých i zahraničních autorů, všímá si aktuálních kontroverzních problémů dnešní doby.

Vydává také knihy, které se týkají historie, tématu česko-německých vztahů, holocaustu a koncentračních táborů.

Jiří Brauner založil v roce 2011 také společnost ERGO Brauner, s.r.o. v Dolních Kounicích, která se spolupodílí na činnosti nakladatelství a věnuje se hlavně tématu gulagů a 2. světové válce.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení