Souostroví gulag

Akce Novinka Tip
obálka knihy
1 968 Kč –14 %

Toto významné umělecké dílo Alexandra Solženicyna nyní vychází již ve čtvrtém, doplněném a aktualizovaném vydání. Tato trilogie poprvé vychází v jednom svazku o 1232 stranách, knihu zdobí exkluzivní koženková vazba se stříbrnou- matnou ražbou. Zdarma ke knize na našem e-shopu dostanete i plátěnou tašku.

1 968 Kč –14 % 1 689 Kč
Skladem
Toto významné umělecké dílo Alexandra Solženicyna nyní vychází již ve čtvrtém, doplněném a aktualizovaném vydání. Kniha obsahuje rozšířený jmenný rejstřík, který v minulém vydání chyběl. Je zde také poprvé uveden i kompletní jmenný seznam všech dvou set padesáti pamětníků Souostroví, jejichž vyprávění, dopisy, vzpomínky, náměty a připomínky byly v tomto textu autorem využity. Kniha byla napsána na utajeném místě mezi lety 1958 a 1968. Solženicyn sám sebe považuje za kronikáře Gulagů mezi roky 1918 a 1956 a uvádí, že knihu píše pouze z povinnosti vůči lidem, kteří zde byli mučeni, zemřeli nebo byli neprávem uvězněni. V knize můžeme sledovat osud jednoho vězně od zatčení přes vyšetřování a „soud“ až po transport, tábor a vyhnanství. V poslední části se pak zabývá vývojem po Stalinově smrti.
Tato trilogie poprvé vychází v jednom svazku o 1232 stranách, knihu zdobí exkluzivní koženková vazba se stříbrnou- matnou ražbou. Součástí a dárkem pro čtenáře je velká složená a vyjímatelná mapa všech pracovních táborů - Gulagů. Vynikající předmluvu napsal historik, spisovatel a novinář Jaroslav Formánek.
 
Prodejní cena na pultech knihkupectví je 1968 Kč. 
V našem e-shopu knihu nabízíme za sníženou cenu 1689 Kč. V ceně máte plátěnou tašku s vyobrazením obálky + QR kód.
Kategorie: Historie
Autor: Alexandr Solženicyn
Formát: vazba V8, 26,5x16,5 cm, 1230 stran
Hmotnost: 1,900 kg

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení