Souostroví gulag

Akce Tip
obálka knihy
1 968 Kč –14 %

Toto významné umělecké dílo Alexandra Solženicyna nyní vychází již ve čtvrtém, doplněném a aktualizovaném vydání. Tato trilogie poprvé vychází v jednom svazku o 1232 stranách, knihu zdobí exkluzivní koženková vazba se stříbrnou- matnou ražbou. Zdarma ke knize na našem e-shopu dostanete i plátěnou tašku.

1 968 Kč –14 % 1 689 Kč
Skladem
Toto významné umělecké dílo Alexandra Solženicyna nyní vychází již ve čtvrtém, doplněném a aktualizovaném vydání. Kniha obsahuje rozšířený jmenný rejstřík, který v minulém vydání chyběl. Je zde také poprvé uveden i kompletní jmenný seznam všech dvou set padesáti pamětníků Souostroví, jejichž vyprávění, dopisy, vzpomínky, náměty a připomínky byly v tomto textu autorem využity. Kniha byla napsána na utajeném místě mezi lety 1958 a 1968. Solženicyn sám sebe považuje za kronikáře Gulagů mezi roky 1918 a 1956 a uvádí, že knihu píše pouze z povinnosti vůči lidem, kteří zde byli mučeni, zemřeli nebo byli neprávem uvězněni. V knize můžeme sledovat osud jednoho vězně od zatčení přes vyšetřování a „soud“ až po transport, tábor a vyhnanství. V poslední části se pak zabývá vývojem po Stalinově smrti.
Tato trilogie poprvé vychází v jednom svazku o 1232 stranách, knihu zdobí exkluzivní koženková vazba se stříbrnou- matnou ražbou. Součástí a dárkem pro čtenáře je velká složená a vyjímatelná mapa všech pracovních táborů - Gulagů. Vynikající předmluvu napsal historik, spisovatel a novinář Jaroslav Formánek.
 
Prodejní cena na pultech knihkupectví je 1968 Kč. 
V našem e-shopu knihu nabízíme za sníženou cenu 1689 Kč. V ceně máte plátěnou tašku s vyobrazením obálky + QR kód.
Kategorie: Historie
Autor: Alexandr Solženicyn
Formát: vazba V8, 26,5x16,5 cm, 1230 stran
Hmotnost: 1,900 kg
Zpět do obchodu