Umlčený biskup - Životní osudy Karla Skoupého

Neohodnoceno
Umlčený biskup
295 Kč –50 %

Kniha popisuje životní osudy významného církevního představitele, internovaného brněnského biskupa Karla Skoupého

295 Kč –50 % 148 Kč
Skladem

Autor, pedagog a historik, Mgr. František Kolouch, se specializuje na problematiku moderních církevních dějin, zvláště na osobnosti pronásledované v době nacismu a komunismu. Je také autorem podrobné bibliografie o českobudějovickém biskupu Josefu Hlouchovi (Milion duší, 2013).

Otec biskup Karel Skoupý vykonával svou službu pastýře brněnské diecéze v pohnuté době dvacátého století. Poválečná léta záhy vystřídala těžká doba komunistického režimu, doba vládou řízené proticírkevní totality a bezpráví v Československu. Jen těžko si dnes dokážeme představit, co všechno musel jako biskup snést, co prožíval a bolestně odevzdával v zastoupení za druhé, co vše bylo skryto lidským očím a věděl o tom jen on a Bůh. Autor v knize poskytuje historický pohled na nashromážděné informace v kontextu doby a vztahu státu a církve. Odhaluje zločin totalitní moci a předává o něm budoucím generacím systematické a faktografické pojednání s bohatou obrazovou přílohou.

Kategorie: Knihy
Hmotnost: 0.72 kg
Autor: František Kolouch
Formát: 17x24 cm, šitá pevná vazba, 224 stran

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení